YENİBOĞAZİÇİ PULYA FESTİVALİ DÜN AKŞAM SONA ERDİ

9. Yeniboğaziçi Pulya Festivali son geceyi dolu dolu geçirdi.

İlk önce sahneyi KKTC cimnastik federasyonu sporcularının ritmik hareketleri ve bireysel becerileri sergilendi, ardından Alaniçi kadınlar halk dansları ekibi yer alarak Kıbrıs oyun havalarından örnekler sundular.

Ardından Mor-Der halk dansları sahne alarak kıbrıs halk danslarından örnekler sergilediler.

Daha sonra İskele Belediye Tiyatrosu (pandomin) gösterisi yer aldı.

Ardından ise Yeniboğaziçi Kangoo Jumps ekibi gösterilerini sundu.

Gündiz yapılan deniz sörfü yarışında tavla turnuvasında ve de atıcılıkta dereceye girenlere de ödülleri dün akşam verildi.

Gecenin finali ise yerli sanatçılarımızdan Mustafa Eralp KUTBİTTİN Kıbrıs şarkılarını seslendirerek festivalin finalini gerçekleştirdi. Gecenin sonunda sanatçıya Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Tarafından Festivalin amblemi olan Pulya kuşu plaketi takdim edildi.

YENİBOĞAZİÇİ PULYA FESTİVALİNDE AYDİLGE FIRTINASI

Sempatik ve samimi davranışları ile seyircilerden tam not alan Aydilge kendisine ait bir çok şarkıyı kendisini izlemeye gelen konuklar ile birlikte seslendirdi .

Yaklaşık olarak bir buçuk saat sahnede kalan sanatçıya Festivalin amblemi olan Pulya kuşu plaketi Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir tarafından sanatçı Aydilgeye takdim edildi.

Festivalin son gecesi etkinlikleri ise şöyle 20:00 2017 gala gecesi 21:00 ödül töreni 21:30 kango jump gösterisi 22:00 yerli sanatçılar performansı yer alacak.(MHA)

PULYA FESTİVALİ KAPSAMINDA KARADENİZ FIRTINASI

Geceye CTP-BG Genel Başkanı Tufan Erhürman Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ve Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün  Katıldı. Etkinlikte Bir konuşma Gerçekleştiren Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, kültürleri buluşması ve  kaynaşması için bu tür gecelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Baki Aygün de 9. Pulya Festivali Kapsamında böyle bir imkanın kendilerine tanınması ve bu güzel etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra ise Kuzeyin Yıldızları Horon Ekibi Gösterilerini Sundu. Ardından ise Türkiyenin ve Karadenizin sevilen sanatçısı Zeynep Başkan Karadenizlilere birbirinden güzel şarkılar seslendirdi.

Geenin sonunda ise sanatçıye çiçek ve plaket takdim edildi. 9. Pulya Festivalinde 6. akşam ise Aydilge konseri yer alacak.

9. PULYA FESTİVALİNİ ANADOLU ATEŞİ YAKTI

9. Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında 4. akşam Anadolu ateşi rüzgarı esti.

Yeniboğaziçi Pulya Festivalinin dün akşamki etkinliğinde Anadolu Ateşi danscıları izlenmeye değerdi.

Mustafa Erdoğanın kurucusu olduğu Anadolu Ateşi dans ekibi dün akşam yaklaşık üç bin kişiye musheşem görsel bir sans show sundular.

Sahneye çıktıkları andan itibaren vatandaşlar tarafından heycan ile izlenen anadolu ateşi sahne performansları görülmeye değer olduğunu bir kez daha ıspatladılar.

Anadolu Ateşi ekibi Türkiyenin çeşitli yörelerinden harmanlanmış sahne şovlarını yaklaşık bir saatlik bir sahne performansı ile izleyicilere sundular.

Sahne performanslarının ardından Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir Mustafa Erdoğan’a İletilmek üzere oyunculara Festivalin simgesi olan Pulya Kuşu amblemli plaket ve çiçek takdim etti.

9. PULYA FESTİVALİNDE TÜRKİYE’NİN SEVİLEN SANATÇI’LARINDAN YAŞAR SAHNE ALDI

9. Pulya Festivalinin 3. gecesinde Türkiyenin sevilen sanatçılarından Yaşar sahne aldı.Yaşar sevenlerine kendi albümünden birçok şarkıyı seslendirdi.

Geçtiğimiz yıl yine bir festivalde Kıbrıs’da bulunduğunu belirten Yaşar,’’ ben Kıbrıs’ı çok seviyorum bildiğiniz gibi ben Adanalıyım iklimimiz de birbirine çok uyuyor’’ dedi.

Yeni albümü ”Şehir Yalnızlığı” ismini verdiği yeni albümünden şarkılar seslendiren ünlü şarkıcı eski şarkılarına’da yer verdi.

Yaşar yaklaşık olarak 2 saat sahnede kalarak birbirinden güzel şarkılar seslendirdi ve halk da sanatçıya eşlik etti.

Konseri dinlemeye gelen çocukları etrafına toplayan Yaşar sahne sırasında hayranları ile bol bol fotograf çektirdi.

Gecenin sonunda Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir gecenin anısına Sanatçıya Pulya figürlü anı plaketi takdim etti.

9. PULYA FESTİVALİ KAPSAMINDA DÜN AKŞAM SAMBA RÜZGARI ARDINDAN İSE YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYE KOROSU SAHNE ALDI.

Yeniboğaziçi 9. Pulya festivali tüm hızı ile devam ediyor.

Festivalde dün akşam samba rüzgarı esti çeşitli estetik haraketleri ve de birbirinden tehlikeli ve  de akrobasi hareketler ile sambacılar izleyenieri büyüledi.

Gecenin ikinci etkinliği ise Yeniboğaziçi türk müziği korosu birbirinden güzel yaklaşık 20 ye yakın besteyi seslendirdi koro şefliğini ilmiye Karaşahinin yaptığı koro gecede birbirinden güzel birçok şarkıyı seslendirdi.

Gecenin sonunda ise Yeniboğaziçi belediye Başkanı Katip Demir de koroya katılarak ‘’KATİBİM’’ şarkısını birlikte seslendirdi. Gecenin sonunda ise koro şefi İlmiye Karaşahine Belediye Başkanı tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.(MHA)

9.PULYA FESTİVALİ KAPSAMINDA KIBRIS GECESİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Etkinlik Kıbrıs halk dansları gösterileri ile şenlenirken halk dansları sonunda kıbrısa özgü izaz ikram ise hem görülmeye hemde kıbrısa özgü yiyecek ve içeceklerin tadılmasında değerdi.

Yiyecekler arasında hellim, köy çöreği, çakıstes, gappar, bulgur köftesi, şammali, turunç macunu, kabak macunu, sucuk ve daha bir çok adını sayamadığımız yemek ve tatlı çeşitleri halka sunuldu.

Geceye katkı koyan Halk dansları ekiplerine  Yeniboğaziçi Belediyesi Başkanı tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

9.PULYA FESTİVALİ 2. HALK DANSLARI OYUNLARI FESTİVALİ GALA GECESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

9.Yeniboğaziçi Pulya Festivali Kapsamında düzenlenen 2. Halk dansları Gala gösterimi  etkinliği gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye ,Azerbaycan, Kırgızistan , Ukrayna’nın katıldığı gala gecesinde ekipler 10 ar dakikalık gösterilerini sundular.

Ardından geceye katılan tüm ekiplere katılımlarından dolayı çeşitli hediyeler takdim edildi.Gala gecesi Etkinliğini yaklaşık 1000 in üzerinde seyirci izledi. 9. Pulya Festivalinde bu akşam Kıbrıs Gecesi düzenlenecek ve Kıbrısa özgü Yiyecek ve İçecekler dağıtılacak.

Festival 27 Agustosa kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. 23 Ağustosta Yaşar konseri 24 Ağustosta Anadolu Ateşi ve 26 Ağustosta ise Aydilge konseri yer alacak.

YENİBOĞAZİÇİN PULYA FESTİVALİNİN EN RENKLİ GECELERİNDEN

Yeniboğaziçi 9. Pulya festivali tüm hızı ile devam ediyor.

Yeniboğaziçi pulya festivali kapsamında 2.si düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivalinde, ekipler canlı performansları yanı sıra kendi ülkelerine ait yiyecek ve içecek standları da kurarak kendi örf ve adatlerinin tanıtımlarını gerçekleştirdiler.

Daha sonra ise Festival güzeli ve pulya güzeli güzellik yarışması gerçekleştirildi.

Birinciliği Ukrayna kazanırken ikinciliği Türkiye üçüncülüğü ise Azerbaycan kazandı.

Pulya güzeli ise Kırgızıstan güzeli kazandı. Gecede bir de basın güzeli seçildi o ödül de yine Kırgızistandan katılan yarışmacıya gitti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise canlı heykel boyama etkinliği de düzenlenerek çocukların canlı heykelleri boyaması görülmeye değerdi.

Bu akşam ise Yeniboğaziçi Festivalinde 2. Halk Dansları Gala gecesi etkinliği yer alacak. Festival 27 Agustosa kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. 23 Ağustosta Yaşar konseri 24 Ağustosta Anadolu Ateşi ve 26 Ağustosta ise Aydilge konseri yer alacak.